Speciální péče o dehydrovanou pleť

Napsal LaveLLuLu (») 20. 1. 2012, přečteno: 1012×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

Normální, mastná i smíšená – každý typ pleti potřebuje jedno – hydrataci. Nedostatek vláhy je na ní nemile vidět. Jak se dehydrataci bránit a co dělat, když už jsi své pleti ublížila?

 

Hydratací se rozumí procentuální obsah vody v pokožce. Pokud jí není dostatek, na pleti se to projeví – a to jak z hlediska estetického, tak zdravotního. Pokud není pokožka dostatečně hydratovaná, klesá její odolnost vůči vnějším faktorům a je snadněji náchylná k poškození.


Nejzřetelnějším projevem dehydratace jsou vrásky, ale i určitá zvadlost a unavenost. Pleť je povolená, zašedlá, matná, nemá zářivý vzhled a zdravou barvu. Může se také objevit jemné šupinatění.

Jaká je nejlepší prevence dehydratace? Je nutné ji dostatečně zásobit vodou - tedy dostatečně pít. Jen tak si udrží přirozenou sílu a je připravena odolávat klimatickým změnám a působení prostředí.

Dehydratace nevzniká jen v důsledku nedostatečného pitného režimu. Může za ni také špatná životospráva, příliš slaná jídla, nadměrné slunění, kouření a nedostatek spánku.

Samozřejmě svou roli sehrává i stárnutí, i když máš coby náctiletá pleť normální, která nepotřebuje extra péči, po dvacítce je lepší začít používat přípravky pro hydrataci pleti. Dnes je na trhu široká nabídka hydratačních krémů, které zabraňují ztrátě vlhkosti z pleti. Tím předejdeš ztrátě elasticity pleti a zachováš její mladistvý vzhled.

Hydratační krémy by se měly používat pro všechny typy pleti. Neplatí, že pokud máš pleť mastnou, nepotřebuje hydratovat, i ta vyžaduje patřičnou péči. Ale samozřejmě čím je pleť sušší, tím intenzivnější hydratační krém se doporučuje používat.

Pokud jsi zvyklá používat přes den krém proti akné, na mastnou pleť či proti černým tečkám, nebo jiný přípravek, který bojuje s problémy, se kterými se potýkáš, dopřej si hydratační péči jako noční krém. V noci se pleť regeneruje a hydratační péče bude mnohem intenzivnější a účinnější.


Hydratační složky najdeš nejen v krémech, ale i v tělovém mléku, make-upu či dekorativní kosmetice, například v řasence či rtěnce. Dopřát si také můžeš intenzivní hydrataci ve formě pleťové masky. Jednou týdně ji zařaď do svého pečujícího rituálu a tvá pleť se ti za to odvděčí svěžím a zdravým vzhledem. .-))

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvanáct a nula